Breaking News

ලොව සුප්‍රකට විද්‍යුත් මාධ්‍ය සම්මුඛ සාකච්ඡා මෙහෙයවන්න වූ ලැරී කිං මියයයි

ජනප්‍රිය ගුවන් විදුලි හා රූපවාහිනී විචාරක ලැරී කිං 2021  ජනවාරි 23 වනදා මිය ගියේය. සති තුනකට පෙර කොවිඩ් 19 ආසාධනය වී රෝහල් ගත කරසිටිය දී ලොස් ඇන්ජලීස් හි සීඩාර්ස්-සීනයි වෛද්‍ය මධ්‍යස්ථානයේ දී අභාවප්‍රාප්ත විය.

87 වන වියේ පසු වූ ලැරී ජේ. ආර් . කිං, උපත ලබන්නේ ලෝරන්ස් හාවි සීගර් හීදී 1933 දී උපත ලැබීය. ඔහු 1957 දී ෆ්ලොරිඩාවේ මයාමි බීච් හි ගුවන්විදුලි මධ්‍යස්ථානයක disc-jockey presso ලෙස සේවය කරමින් ජන මාධ්‍යයට පිවිසියේය. ඔහුගේ කළමනාකරුගේ උපදෙස් පරිදි ඔහු තම වාසගම කිං ලෙස වෙනස් කළේ මේ කාලයේදී ය. ඔහු 1978 දී පාපන්දු විචාරකයෙකු බවට පත් වූ නමුත් සාර්ථකත්වය ලැබුනේ 1985 දී ‘ලැරී කිං ලයිව්’ උපත ලැබීමත් සමඟය. එය වසර 25 ක් සීඑන්එන් හි විකාශය විය.

කිං සිය වෘත්තීය කාලය තුළ සම්මුඛ සාකච්ඡා 50,000 කට අධික ප්‍රමාණයක් කර ඇත. විශාල කණ්නාඩි සඳහා ප්‍රසිද්ධ වූ ඔහු 1974 සිට සියලුම එක්සත් ජනපද ජනාධිපතිවරුන් සම්මුඛ සාකච්ඡා කිරීමෙන් පසු 2010 දී විශ්‍රාම ගියේය. ඒවගේම ලැරී කිං ලෝක නායකයන් වන යසර් අරෆත් සහ ව්ලැඩිමීර් පුටින්, ෆ්‍රෑන්ක් සිනාත්‍රා, මාලන් බ්‍රැන්ඩෝ සහ බාබ්‍රා ස්ට්‍රයිසැන්ඩ් වද පසුව ඔහු තමාගේම වෙබ් අඩවියක් සඳහා සම්මුඛ සාකච්ඡා කිරීමට ගිය අතර 2012 දී ඔරා ටීවී හි “ලැරී කිං නව්” සත්කාරකත්වය සැපයීම ආරම්භ කළේය.

ලැරී කිං අට වතාවක් විවාහ වූ අතර 1992 සිට 1995 දක්වා ඇමති රාම ෆොක්ස් සමඟ විවාහ ගිවිසගෙන සිටියේය. ඔහුට දරුවන් පස්දෙනෙකු සිටි අතර ඔවුන්ගෙන් 2020 දී ඇන්ඩි සහ චියා පිළිවෙලින් හෘදයාබාධ හා පෙනහළු පිළිකාවක් හේතුවෙන් මිය ගියහ. සීඩාර්ස් සීනයි වෛද්‍ය මධ්‍යස්ථානයේ කොවිඩ්ගේ දැඩි සෞඛ්‍ය ක්‍රියාමාර්ග හේතුවෙන් අනෙක් ළමයින්ට ඔහු රෝහල් ගතව සිටියදී ඔහුව බැලීමට නොහැකි විය.

 

leave a reply